Provinciaal Kampioenschap Veldlopen – Zottegem 13-01-2019

Het is al de woensdag na het PK veldlopen als we aan de samenvatting beginnen en de reden is niet meer of minder dat we eerst eens alles goed overlopen hebben, de woorden gewikt en gewogen hebben. Het is van “moeten” want achter de hoek loert blijkbaar het kritisch oog (ogen), dat dagelijks niks anders te doen heeft dan opmerkingen te maken en dat dan maar op social media moet gooien, terwijl men eigenlijk niet leest wat er staat. We denken er dan ook aan om in de toekomst een “handleiding” mee te geven bij de samenvattingen e.d.m., al is de vraag of die dan (goed) zal gelezen worden. Soit, ’t is nu eenmaal de gang van zaken zeker en gelukkig zitten er ook nog tussen die het wel op een normale manier laten weten als er iets niet zou kloppen.

Dit maar even als kanttekening, over naar de orde van de dag en het moet gezegd, we zijn al met een grotere buit naar huis gekomen van een PK cross, dit jaar bleef het bij enkele ereplaatsen, al zal er ook daar wel hard voor gebikkeld zijn. Niet in de minste mate door master Nele Scherre, om maar te openen bij de atlete die nu al de ganse winter ereplaatsen verzameld. Had o zo graag op het podium gestaan op dit PK, in de “overall” wedstrijd werd ze knap 5e maar een beetje telwerk leerde ons dat Nele in de 35+ categorie op plaatsje 3 eindigde. Eindelijk op de trapjes dus en een tevreden Nele.

Nu we eens met de masters begonnen zijn meteen ook naar de mannen in deze categorie waar de Ratjes met liefst 11 atleten aan de start kwamen. Wim De Bois bleek over de snelste benen onder de Racingers te beschikken en dat leverde hem een mooie 8e pl op. Met hun 13e, 14e en 20e pl mogen Steve Van Damme, Kurt De Smet en Thierry De Vreese ook best tevreden zijn op deze lastige omloop en ik voeg daar graag Remebert Jans aan toe die op plaats 21 beslag legde. Het tweede pakketje van onze clubgenoten eindigde wat verder in het grote peloton met Jonas Verhaege op de 40e pl en Dieter Houthooft op de 55e pl. Nog iets verder noteren we Peter Van De Walle op 59, Pascal De Pauw op 61, Christophe Stokx op 70 en Roland De Bois volgde in het zog van Christophe op plaats 71. Een aandachtig lezer merkt uiteraard op dat Philip Rahoens nog niet vermeld is, met reden want Philip bekroonde zijn tot nu al uitstekend seizoen met een 16e pl overall, wat hem het zilver opleverde in de 50+ categorie.

Twee enkelingen aan de start en dan komen we bij de juniores heren en de seniores van hetzelfde geslacht. Bij de juniores mikte Bjarne Rasschaert ook wel naar het podium, net als Nele, maar hij eindigde op een nog meer ondankbare plaatse, de 4e met name. Dedju toch, hopelijk komt hier nog een revanche uit de bus voor Bjarne die aan een sterk seizoen bezig is. Thiebe De Pestel was ons ijzer in het vuur bij de seniores, Thiebe pakte aan de Bevegemse Vijvers in Zottegem een 18e pl.
Van twee enkelingen naar één duo, bij de seniores dames met name waar Jolien De Schaepmeester voor een ereplaats zorgde door 5e te eindigen. Ellen D’Haemer maakte haar PK vol op de 17e pl in deze categorie.

De scholieren (1e en 2e jaars door elkaar) dan met bij de heren een 9e plaats voor Tijs Verschuere en een Seppe Verstraete die we terug vinden op een 14e pl. Mijn inziens wat ver, maar misschien heeft Seppe iets voor gehad ? Sem Schockaert plaatste zich nog netjes in de top 20 met zijn 20e stek, Luka Leroy (28e) en Stef Vinck (30e) mogen ook terugblikken op een best goede wedstrijd.
Bij de scholieren dames dan was het uitkijken geblazen naar Silke Vlaeminck want hier dachten we toch minsten aan het podium. Deed het prima op de Zottegemse heuvels en Silke mocht aanschuiven voor het brons, proficiat! Nilay Capa knokte zich dit keer naar een 8e pl en als ik een beetje mee ben met deze categorie dan mag Aagje Dooms wel heel fier zijn met haar geleverde prestatie, dit op plaats 14, knap!

Afsluiten doen we deze keer met de korte cross heren war vier heren de spikes aanbonden. Stijn D’Heer knalde naar een schitterende 2e pl met in zijn zog Jeroen Meuleman op plaats 3…..had ik eerder niks hierover voorspeld? Puike prestatie van deze mannen! Thijs Van Der Burgt wisselde indoor nog eens met outdoor en liep naar een 11e pl in deze korte cross, Michiel Christiaens sloot de Racing-rij op plaats 28.

Onze jeugd….en ja, met vermelding van 1e en 2e jaars 🙂

JOEPIE, VEEL MODDER!

De eerste cross van dit prille nieuwe jaar was meteen een échte: veel modder, veel wind, veel regen, putten in het parcours, keitjes, een stukje vals plat, kleine hellingen, bosstroken met heuveltjes… kortom het onvervalste crosswerk. En daar meteen het PK gaan lopen, dat was pas een uitdaging. Menige benjamin kwam met één schoen aan de meet of liep huilend naar de finish: zelfs bij de miniemen vloeiden onderweg al tranen. Een podiumplaats was –bij de jeugd- enkel weggelegd voor de cadetten meisjes maar flink wat Ratjes haalden de top 10 en nog meer behoorden tot de 20 beste van de provincie. Onze benjamin jongens veroverden, voor de beide categorieën samen, het clubklassement: de eerstejaars stonden met 12 aan de start en 4 van hen zijn in de top 20 beland! Een greep uit de knappe prestaties van de zwaarste cross tot nu toe.

Nina Lukwiya is al een hele tijd sterk bezig en dat was niet anders in Zottegem: dit benjamin meisje 2011 werd 13e, Flo Marécaux eindigde op de 19e plaats. Lotte Guns van de tweedejaars benjamin meisjes houdt duidelijk van het zware werk: ze legde de 800m in 3’37” af, de 5e beste tijd en nauwelijks 4” trager dan de atlete die het brons behaalde. Ook een sterke Jenne Misseeuw: 12e op 54 deelnemers. Daan Moerman van de benjamin jongens 2011 was naar het PK gekomen om een medaille te behalen. Papa nog meer nerveus dan Daan. Maar de start zat niet zo mee en Daan moest aan een inhaalrace beginnen. En dat lukte goed met zijn kleine, snelle benen want hij liep als 5e over de eindstreep in 3’35” (amper 3” na brons). De hele race speelde Daan haasje-over met zijn clubgenoot Leon Pottelberghe (6e in 3’36”). Lee Willem werd 17e en Diaz Van De Cauter 18e. En Dario Poelman had bijzonder goed naar juf Katrien geluisterd want toen zijn schoen in de Zottegemse modder bleef steken, liep hij regelrecht door naar de meet, alsof er niets gebeurd was, en werd nog 53e op 69 atleten. En die schoen? Ach, papa ging hem wel zoeken… Bij de tweedejaars benjamin jongens werd Winter Van De Cauter 11e op 60 deelnemers. Het eerste Ratje bij de pupillen meisjes 2009 was Nora De Bois, ze eindigde als 33e. Eva Holsbeke was onze sterkste pupil bij de tweedejaars meisjes, ze haalde het als 11e op 58 starters. De pupillen jongens lieten het een beetje afweten in Zottegem, ze waren maar met 2 in beide jaren en bij de eerstejaars bleek Sander Vanden Herrewegen de rapste (43e), nog voor onze vaste waarde in de cross, Miel Haerens (48e). Kobe Moerman, van de tweedejaars, had het wat moeilijker dan gewoonlijk maar wist toch als 30e over de eindmeet te geraken. Tiemen Rogiers deed er wat langer over en werd 43e op 63 jongens. Onze tengere maar beresterke Jente De Wolf van de eerstejaars miniemen meisjes zette alweer een mooie prestatie neer: ze finishte als 12e. Nog 2 meisjes in de top 20: Axelle Van Den Abbeel op 16 en Lize De Wilde op 19. Twee van onze tweedejaars miniemen meisjes waagden zich aan de 1600m op dit loodzware parcours. Raquel Bracke deed het alweer voortreffelijk, ze werd 9e in 6’55”, Mette Van Daele belandde op de 31e plaats. Spannend was ook de race van de eerstejaars miniemen jongens: zou Emiel De Coster een podiumplaats weten te bemachtigen of niet? Vrij snel vormde er zich een kopgroepje van 3, Emiel was op achtervolgen aangewezen en voelde de hete adem van vriend en clubgenoot Jaron Van der Meiren in zijn nek. Uiteindelijk werd Emiel vierde in 6’21” en Jaron kwam amper 6” later over de finish, goed voor plaats 7. Knappe race ook van Timon Houthooft, hij werd 13e, en Josse Martin eindigde als 19e. Een straffe eindspurt zorgde ervoor dat Arne Bruynooghe van de miniemen jongens 2006 als 13e naar huis kon. Jan Vercruysse liep misschien wel de sterkste cross van dit seizoen en als hij niet was gehinderd door een onsportieve atleet zou hij vast en zeker ook in de top 20 beland zijn (23e op 46 deelnemers). Onze eerste podiumplaatsen liepen pas bij de tweedejaars cadetten meisjes binnen en ze staan op naam van Femke D’hauwers (zilver in 8’18”) en Bo Van Aerde (brons in 8’19”). Goud zat er net niet in voor Femke maar wat is het genieten om haar te zien lopen: zo beheerst, alles onder controle, alsof het haar geen moeite kost. Als er een prijs voor ‘stijlvolste atleet’ zou worden uitgereikt, dan zou niemand zelfs in haar buurt komen… Bij de eerstejaars cadetten jongens wist Ilian Van der Meiren zich recht te houden op het glibberige parcours –niet evident voor vele atleten in deze 3000m-  en na een snelle start kwam hij in 11’45” over de finish, goed voor een 8e plaats onder de jongens van 2005. Quinten Braem hield ook stevig stand: hij werd 17e. Bij de tweedejaars cadetten jongens was Viktor De Munter de snelste van onze club (13e). Wout De Wilde werd de 22e Oost-Vlaamse atleet van 2004. En de trofee voor pechvogel van de dag gaat naar Robbe Verstraete: na een onfortuinlijke val kwam hij toch naar Zottegem en hoopte hij te kunnen meedoen, maar al tijdens de opwarming wou zijn knie niet mee. Een flinke domper maar Robbe bleef heel lief zijn vrienden aanmoedigen tijdens hun wedstrijd: chapeau! Laat die knie maar flink herstellen en dan revanche nemen tijdens het BK veldlopen, Robbe.

K.B.

ALLE UITSLAGEN

FOTOREPORTAGE (Jimmy C.)