Geslaagde hulpactie tegen Somalische hongersnood en droogte.

Na de korte maar succesvolle geldinzamelactie (2e helft maart 2017) en de Somalische avond op de club werd begin april door onze leden teruggereisd naar Ethiopië om daadwerkelijk steun en voedsel te verlenen aan de mensen in hongersnood.  De stad JIG JIGA werd uitgekozen als ons doelgebied.  Jig Jiga ligt in het Oosten van Ethiopië en geldt als de ‘Somalische hoofdstad’ binnen het gebied wegens zijn voornamelijk Somalische inwoners.  De nodige contacten werden ter plekke opgezet voor aankoop van voeding en water, transport en ook ontvangst en bedeling in Jig Jiga. Ondanks het voorspoedig verloop van de steunactie deden de Ethiopische autoriteiten moeilijk voor onze leden omdat zij met toeristenvisa ter plaatse zijn.  Onze leden wouden ook zelf instaan voor de aankoop en het transport. Dit werd maar matig geapprecieerd door de autoriteiten (zij wouden liever geld om dan zelf steungoederen te voorzien).  Alles in eigen beheer doen was o.i. noodzakelijk om de actie tot een succes te maken.  In het Paasweekend zijn we uiteindelijk in onze opdracht geslaagd.  Ongeveer 20 ton voedsel (suiker, rijst, pasta en bloem) werd tot in Jig Jiga gebracht en verdeeld onder vele families .  Een andere hulporganisatie had zich intussen bekommerd om waterbevoorrading.  Zo werden al heel wat gezinnen geholpen. De voorbije dagen (na 20.04)  is ook de eerste regen gevallen.  De hoeveelheid was beperkt maar is toch een bemoedigend signaal voor de bevolking.

 IMG-20170417-WA0004 IMG-20170417-WA0002 IMG-20170417-WA0005 IMG-20170417-WA0001

Nogmaals onze dank aan alle steunende mensen in België en de lokale mensen in Ethiopië om ons te helpen ons doel te bereiken.

Video-verslag van de hulpactie

Verslag en info / foto’s en video : Bashir en Ibrahim Abdi – verwerking : Peter Robbens