Veldloop KASV Oudenaarde : 02-12-2018

Door de wind… in Oudenaarde

De ochtend na de atletenhuldiging zijn de sportieve prestaties altijd een beetje een vraagteken, want hoe zullen onze jongeren dit feestelijk evenement verteerd hebben? Ze kwamen niet massaal naar Oudenaarde, misschien afgeschrikt door wind en regen, maar toch bleek op het eind van de dag dat we de grootste club op de terreinen langs de Schelde waren, na de thuisploeg ASVO, met een mooie 78 deelnemers. En de jeugd viel best wel op: 3 podiumplaatsen waarvan 2 keer goud en 10 keer in de top 10. Een greep uit de sportieve prestaties van onze atleten, uitgedaagd door een stevige wind…

Femke D’Hauwers op weg naar de zege bij de cadetten.

Het begon al meteen mooi met debutante Nina Lukwyia: ze liep als 7e over de meet van de 32 benjamin meisjes 2011 en legde de 900m in 4’01” af, op amper 4″ van brons. Veelbelovend! Bij de benjamin meisjes 2010 werd Lotte Guns 6e in 3’47”, op 8″ van brons. Er liepen 30 meisjes mee. Daan Moerman was opnieuw onze sterkste man bij de benjamin jongens 2011: hij eindigde als 7e op 53 atleten in 3’52”. Bij de benjamin jongens 2010  was Arda Kokten het eerste Ratje, hij werd 33e op een groep van 40. Snelste van onze club bij de pupillen meisjes 2009 was Martha Verwilligen (30e op 45). Eerste podiumplaats van de dag was voor Eva Holsbeke. Ze behaalde brons bij de pupullen meisjes 2008 en liep de 1260m in 5’18”. Sander Vanden Herrewegen eindigde middenin het pak bij de pupillen jongens 2009 (25e op 51). Bij de pupillen jongens 2008 was Kobe Moerman onze sterkste loper, hij kwam als 14e op 46 atleten over de finish. De miniemen meisjes 2007 moesten 1870m afleggen en Axelle Van Den Abbeel deed dit zeer behoorlijk: ze behaalde de 13e plaats op 44 lopers. Schitterende prestatie van Raquel Bracke bij de miniemen meisjes 2006: ze eindigde als 5e, op 6″ van brons in 7’35”. Eerste keer goud voor onze club was voor Emiel De Coster van de miniemen jongens 2007: het was spannend want Emiel voerde al snel de kop en zelfs mama vreesde dat hij dat geen 1800m zou volhouden… maar toch dus. Emiel deed er 6’58” over. Jaron Van der Meiren had er 12″ meer voor nodig, raakte net niet tot bij de top 3, maar werd wel knap 5e op 51 atleten. Bij de miniemen jongens 2006 liep Jan Vercruysse zijn sterkste cross tot nu toe, hij haalde als 12e de eindmeet en was het eerste Ratje. De tweede gouden medaille voor RCG werd veroverd door Femke D’Hauwers bij de cadetten meisjes 2005-2004, het was haar allereerste zege van dit seizoen. Ze legde de 2480m in 9’02” af. Bo Van Aerde kwam helaas 4″ tekort voor brons maar werd wel knap 4e in 9’13”. En Sien Dombrecht eindigde als 10e op 23 deelnemers in 10’09”. Van de eerstejaars cadetten meisjes was Maud Verberckmoes de sterkste, ze werd 12e in 10’24”. Net geen top tien voor Robbe Verstraete bij de cadetten jongens 2005-2004 maar wel een mooie prestatie als je als eerstejaars cadet op 11 in het klassement kunt belanden. Robbe liep de 2810m in 10’08”. Tweedejaars cadet Viktor De Munter werd 17e op 51 atleten in 10’23” en 1″ later liep ook Ilian Van der Meiren over de finish. Sterke prestaties van onze Ratjes, ondanks de felle wind.

Voor het “oudere” geweld nemen we er eerst eens het uitslagenbord bij van de masters 50+ en dit omdat ene Philip Rahoens na zijn resem ereplaatsen zich in deze wedstrijd netjes op het podium kon plaatsen en dit op een welverdiende 2e pl. Loon naar werken noemen ze dat, iets wat ook Bjarne Rasschaert ondertussen kent want na zijn eerdere knappe zege knoopte hij nu aan met een mooie 3e pl in Oudenaarde, dit bij de scholieren heren. Om bij diegene die zich op het podium konden knokken, op de altijd moeilijke omloop te Oudenaarde te blijven, nemen we er meteen de seniores dames bij waar Hannelore De Lathouwer eveneens een knappe 2e pl op zak mocht steken. Jolien De Schaepmeester liep in deze wedstrijd naar een 4e pl, Nele Venneman pakte de 9e pl in. Laatste “podiumbeest” was Lennert Dewulf en dat was misschien wel de minst verwachte aangezien Lennert nog maar pas de trainingsarbeid terug aan het opdrijven is (en ook nog examens heeft). Deed het echter prima in de korte cross heren, met een 3e pl als beloning. Louis Misplon knokte zich hier naar de 22e pl, Michiel Christiaens vinden we terug op plaats 34, Louis zou even later ook nog de lange cross voor zich nemen, hier eindigde hij als 13e.

Over naar de scholieren dan waar het beste Ratje telkens net te kort kwam voor het podium. Bij de dames in deze categorie was dat dan Silke Vlaeminck die strandde op de 4e pl, de meest ondankbare dus, na alweer een prima wedstrijd. Nilay Capa werd dit keer 8e, Mira Storme 16e en Hannah Beckers 18e. Sem Schockaert, en dan zijn we al bij de scholieren heren, liep naar een verdienstelijke 5e pl, op de hielen gevolgd door zijn makker Seppe Verstraete die 6e werd. Luka Leroy was eveneens bij de pinken en mag met zijn 8e pl best tevreden zijn, Jorni Monsecour eindigde als 20e in deze wedstrijd.

Rest ons nog de taak om er de masters 35+ bij te nemen, andermaal de heren categorie waar het ook al een ondankbare plaats werd voor Steve Van Damme….juist, de 4e, maar geen mens die er aan twijfelt dat Steve in de komende weken wel eens voor een knaller gaat zorgen. (en dat met de Feestdagen in zicht….) Achter Steve vinden we drie Ratjes die kort op elkaar eindigden, Kurt De Smet op een 12e pl, Rembert Jans op een 15e en Thierry De Vreese op een 19e pl. Nog iets verder in de rangschikking : Bennie Van Belleghem op 31, Dieter Houthooft op 44 en tot slot Christophe Stokx die op een 49e pl eindigde.

K.B. & J.L.

Fotoreeks Jimmy

UITSLAGENBORD