Veldloop Vilvoorde : 27-01-2019

Samenvatting veldloop AC Vilvoorde – benjamins t.e.m. cadetten

DE MAGIE VAN VILVOORDE

Lopen in een uitgestrekt park en af en toe kunnen zwaaien naar de vakantiegangers in het vliegtuig net boven je- magisch toch? De pittige hellingen moet je erbij nemen. En, in de editie van 2019, ook nog de gietende regen. De cross van Vilvoorde was er dus één om u tegen te zeggen. 21 jonge Ratjes lieten zich niet afschrikken en 2 veroverden zelfs een medaille –al dan niet op magische wijze…   

Daan Moerman : primus bij de 1e jaars benjamins ! Foto credit : Olivier Moerman

Nina Lukwiya van de benjamin meisjes 2011 heeft, denk ik, nog geen enkele cross gemist. En ze doet het steeds zeer behoorlijk: ze werd 19e in 3’47”. Jinte De Winne kwam als 37e over de eindmeet. Twee top 30 plaatsen bij de benjamin meisjes 2010, met name voor Asa Desmet (31e) en Julie Van Vlem (38e). Daan Moerman van de benjamin jongens 2011 zal de cross van Vilvoorde vast en zeker ook magisch vinden: hij haalde zijn allereerste gouden medaille binnen- aangemoedigd door de hele familie. Hij liep de 750m in 3’09” en dat is maar eventjes 6” sneller dan de jongen die 2e eindigde en zo kampioen werd van Vlaams-Brabant! Daan, we rekenen op jou voor het BK in Brussel… 

Ferme prestatie ook van Joren Lagring: hij werd 15e in 3’37”. Kesh Theunissen eindigde als 33e, net voor Jules Defour. Eén Ratje bij de benjamin jongens 2010: Brent De Winne, hij behaalde de 30e plaats. En ook een eenzaam Ratje bij de pupillen meisjes 2009: Myra Theunissen, ze werd 27e. Geen meisjes van onze club bij de tweedejaars pupillen en bij de eerstejaars pupillen jongens deed Sander Vanden Herrewegen het zeer behoorlijk: hij eindigde als 24e op 52 deelnemers. Ferme race ook van Kobe Moerman bij de oudste pupillen jongens: hij werd 17e in 5’38”. Bij de miniemen meisjes 2007 schitterde Jente De Wolf: ze liep de 1780m in 7’45” en veroverde de 10e plaats. Lotte Braem vindt, naar ik vermoed, geen enkele cross magisch maar ze is een doorzetter en zo wist ze zich naar de 23e plaats te lopen in 8’13”. Ook Raquel Bracke is een volhouder en ze staat steevast in de top 10, dit keer zelfs op de 6e plaats in 7’37”. Vreemde situatie bij de eerstejaars miniemen jongens: Emiel De Coster kwam als 4e over de meet –zelfs mama was daarvan overtuigd- en toch duwden ze hem op het podium om de bronzen medaille in ontvangst te nemen. Tot zijn eigen grote verbazing. De magie van de jury? Ach, hij kan er maar van genieten… Jaron Van der Meiren werd in de start gehinderd door een onsportieve Oost-Vlaamse kampioen en was op inhalen aangewezen. Hij kon toch nog 11e worden op 54 deelnemers. Bij de tweedejaars miniemen jongens lijkt Lou Verbiest sterker en sterker te worden: hij werd op dit loodzware parcours 19e in 7’37”. Geen cadetten meisjes van onze club aan de start en bij de cadetten jongens 2005-2004 waren we met 3 op 43 atleten. Ilian Van der Meiren legde de 2765m in 10’39” af en werd 14e in het hele klassement en 6e van de eerstejaars. Quinten Braem, eveneens eerstejaars, was zeer goed gestart maar moest daarna wat terrein prijs geven, hij werd 29e. En Mauro De Keyser deed het zeer voortreffelijk in deze pittige cross: hij finishte als 34e. De magie van Vilvoorde?

Met dank aan Krista voor de verslaggeving…in de regen en papa Olivier voor de podiumfoto van Daan Moerman!

UITSLAGENBORD (ook de andere categorieën)